19. 7. 2018

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, v Čechách místy až polojasno a srážky jen ojediněle. Denní teploty 20 až 24°C, v Čechách 24 až 28°C. Noční teploty 14 až 10°C.

Den matek

Svátek všech maminek

Čtrnáctý květen - Den matek - letos připadl na neděli. V tento den se v salonku místní sokolovny sešly naše starší spoluobčanky, aby oslavily krásný den rodičovské lásky - svátek všech maminek. Spolu s nimi mířily k sokolovně také děti ze základní školy, aby zpříjemnily chvíle u vyprávění a vzpomínání. Zazněly melodie známých dětských písniček od dětí a jejich flétniček z první třídy, dále několik básniček o maminkách a nakonec další melodie, které jako dárek předal Matěj Jíra  se svými klávesami.

Poté se při malém občerstvení vzpomínalo, kronikářka obce paní Pokorná přidala k dobrému kopie ze sborníku a předčítala zajímavé pasáže z období 30. let.

Dobrá nálada nikoho do konce setkání neopustila, naopak vykouzlila každé mamince úsměv na tváři při předávání nádherné květiny, jako poděkování.

Pavel Jareš, Miroslava Součková

Vytvořeno: 15. 5. 2017