19. 7. 2018

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, v Čechách místy až polojasno a srážky jen ojediněle. Denní teploty 20 až 24°C, v Čechách 24 až 28°C. Noční teploty 14 až 10°C.

Den matek

2018

Již po šesté se ve spolupráci obecního úřadu a základní školy uskutečnila malá oslava Dne matek.

V salonku sokolovny se v sobotu 12.5. 2018 sešlo přes dvacet našich maminek a babiček. Ve 14 hodin se před ně postavil malý dětský pěvecký sbor a skupinka dětí s flétničkami. Našim seniorkám vykouzlily úsměv krátké písničky i skladbičky na hudební nástroj a vyslechly si dvě básničky ke Dni matek.

Poté si při kávě vyslechly  čtení z obecní kroniky. Závěr hezkého odpoledne vyplnily ženy povídáním a vzpomínáním.

Návštěva a posezení bylo ozdobeno krásnou řůží jako poděkování za celý bohatý život, za obětavost a lásku.

M. Součková

Vytvořeno: 16. 5. 2018