20. 4. 2024

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 6 až 10°C. Noční teploty 4 až 0°C.

Ohlédnutí za Dětským dnem

Ohlédnutí za Dětským dnem tradiční disciplíny

Na přelomu května a června se v Semicích již tradičně koná dětský den. Tentokrát to bylo v sobotu dne 28.5. 2016. Za pěkného počasí se na hřiště V Borkách začali okolo deváté hodiny scházet rodiče a prarodiče se svými dětmi. Na předem připravenou trasu pohádkového lesa (zajišťovali naši deváťáci) nebo na stanoviště s úkoly na hřišti (vymysleli osmáci, podílely se také naše seniorky) se první nedočkavci rozběhli ihned po úvodním slově starosty a místostarosty naší obce.

Úkol byl jasný - zaplnit podpisy a razítky "průkazky", které svědčily o tom, že všechna stanoviště byla zdolána a borec může být odměněn. Na děti po splnění úkolů totiž čekal nejen párek v rohlíku a limonáda, ale také zmrzlina a sušenka. A protože jsme v zelinářském kraji, mohl se každý u hostesek občerstvit připravenou zeleninou.

V zadní části sportoviště měli své místo poprvé také myslivci, tradičně se na svou ukázku připravovali hasiči. Mrňata mohla využít i skákací nafukovací mochomůrku a zpestřením byla přednáška o koních s praktickými ukázkami i malou projížďkou pro zájemce. Velký zájem byl v neposlední řadě o malování na obličej a fronty se stály i na občerstvení. K dobré pohodě ve velké míře přispělo kvalitní ozvučení a nepřeberné množstí písniček.

Myslíme, že si tu každý přišel na své. Milý pohled je vždy na rodiny s drobotinou, na maminky s kočárky, na pohodu, která vládne po celém areálu.

My organizátoři jsme byli jako každý rok velmi spokojeni s návštěvou, je vidět, že se rodiny, příbuzní i známí rádi setkávají při společných akcích. Proto se již těšíme na další a budeme se snažit, aby byly aspoň tak povedené, jako tato letošní.

Touto cestou chceme zároveň poděkovat všem, kteří se na dni dětí jakýmkoliv způsobem podíleli.

Organizátoři akce

Vytvořeno: 1. 6. 2016