Aktuální počasí

Počasí dnes:

18. 4. 2024

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Denní teploty 7 až 11°C. Noční teploty 3 až -1°C.

Typ: ostatní

Tentokrát jsme vyrazili do Kouřimi, na druhé kolo regionální žákovské ligy. A jak je u nás již tradicí, turnaje jsme se zúčastnili v hojném počtu. Tentokrát nás bylo jedenáct. Turnaj navazoval na první kolo regionální ligy v Kolíně, kde se dařilo Jirkovi Boháčovi, a tak jsme měli laťku poměrně vysoko. Navíc nám chyběli Jirka Boháč a Dan Krátký, kteří patří k těm úspěšnějším.Role jedničky týmu tedy padla na Radka Mūllera, který v poslední době prokazoval dobrou formu a výsledky na kroužku. Ale kroužek a turnaj je přeci jen rozdíl, o čemž se právě Radek přesvědčil v Kopidlně, kde se mu moc nevedlo. Ale Radek se tentokrát zhostil své role víc než skvěle. Ale pojďme rovnou k výsledkům:

Jak jsem již naznačil, nejlépe se vedlo Radkovi Mūllerovi, který obsadil v turnaji nejmladších krásné 13. místo z celkového počtu 62 účastníků se ziskem 4,5 bodu. Radek prohrál pouze dvě partie, v prvním kole s pozdějším vítězem a v posledním kole v přímém souboji o čtvrté místo. Ale buďme soudní, nemůžeme hned pomýšlet na mety nejvyšší, po čtvrt roce trvání kroužku. Druhým naším nejúspěšnějším účastníkem v kategorii nejmladších byla překvapivě Ivana Košnářová, která se ziskem 3,5bodu obsadila 34. místo. 3 body získali shodně František Procházka a Jakub Košnář. Fanda byl celkově na 40. místě, Kuba pak o místo za ním na 41. místě. Ani jeden jistě nebyli s výsledkem spokojeni. Fanda měl tři body z pěti, ale pak přišli silnější soupeři a dvě prohry v posledních dvou kolech, škoda. Kubovi se turnaj tentokrát moc nepovedl. 2,5 bodu vybojoval Kryštof Hubáček a obsadil 50. místo. I Kryštof jistě mohl vybojovat alespoň o půl bodu, nebo bod víc, ale každá taková zkušenost je cenná a výsledky se jistě dostaví. Kryštof byl teprve na svém druhém turnaji. Dva body a 57. místo vybojoval Vojta Ševčík. Vyhrál hned v prvním kole, pak ale přišlo několik porážek. Jenže Vojta je bojovník a mistr posledních kol a opět to prokázal. Nezabalil to, vyhrál v posledním kole a podle jeho reakce jsem si byl jist, že si vylepšil náladu.

V samostatném turnaji mladších se z našich hráčů vedlo nejlépe Kristýně Mūllerové, která získala tři body a obsadila 21. místo z celkového počtu 38 hráčů. Nutno podotknout, že v tomto turnaji byli o poznání silnější soupeři a tak je výsledek Kristýny pěkný. Tři body a 27. místo získal také Pepa Kára. I on projevil velikou bojovnost, když po čtyřech prohrách v řadě zaútočil z průběžného posledního místa a třemi výhrami v řadě se posunul tabulkou vzhůru. 2,5 bodu a 29. Místo vybojoval Martin Kavka.  Martin měl však trochu smůlu na los, který mu přisoudil silnější soupeře. Dva body získal a 33. místo obsadil Patrik Brett. Patrik bojoval ale na lepší výsledek to tentokrát nebylo. Nejméně se vedlo Míše Košnářové, která získala pouze 1,5 bodu a obsadila celkově 36.místo. Míša neměla svůj den, ale bojovala až do konce.

Kategorii starších jsme neobsadili.

Poděkovat bych zde chtěl panu Hubáčkovi a paní Kárové, kteří mi pomohli s dopravou dětí. Bez pomoci rodičů, a to platí pro všechny dosavadní turnaje, bych nemohl na turnaj vzít takto velký počet dětí.

Zajímavou zkušenost, o kterou se s Vámi podělím, jsem udělal při rozhovorech s ostatními vedoucími kroužků nebo klubů. Je příjemné zjistit, jak během krátké doby vešel náš šachový kroužek při ZŠ v Semicích do jejich povědomí. A to nejen počtem dětí, které na turnaje vozím, ale také jejich výsledky. A to je obzvlášť potěšitelné.