Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Aktuální počasí

Počasí dnes:

1. 6. 2020

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 17 až 21°C. Noční teploty 9 až 5°C.

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 2
DNES: 154
TÝDEN: 154
CELKEM: 278015

Odkazy

znak mikroregionu Polabílogo czech pointlogo středočeský kraj

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Události v obci

V této kapitole najdete informace o různých sportovních a společenských akcích, termínech jednání zastupitelstva a o všem ostatním co je spjato se životem naší obce.


Případné náměty a připomínky jsou vítány, stejně jako informace o sportovních a kulturních akcí, které budou organizovány v katastru obce a přilehlých obcích.

 

 

O akcích informujte úřad obce. Kontakty na úřad zde...

 

 

Aktuality

12.05.2020

Otevření MŠ a ZŠ Semice

Vážení občané, dle nařízení vlády bude od pondělí 25.května 2020 otevřena ZŠ Semice - I.stupeň (přihlášku nutno podat nejpozději do 18.května 2020). Od 25. května bude otevřena i školní jídelna a Mateřská škola Semice. Ve všech budovách budou dodržovány hygienické předpisy dle nařízení vlády. Žádáme vás tímto o jejich dodržování.

Detail Zprávy

29.04.2020

Prodloužení uzavření knihovny

Vážení občané, vzhledem k přetrvávající situaci ohledně koronaviru bude obecní knihovna nadále uzavřena. Předpokládáme její znovuotevření v průběhu měsíce června. Děkujeme za pochopení.

Detail Zprávy

15.04.2020

Nabídka tenisových tréninků v Semicích

Vážení sportovní přátelé, V letošní sezóně bychom rádi nabídli tenisové tréninky s naším novým trenérem - bývalým prvoligovým hráčem Jirkou Vokounem. Zápis je možný kdykoliv pro všechny věkové i výkonnostní kategorie. Více informací naleznete zde: http://www.tenis-semice.cz/tenisova-skola/ Děkujeme

Detail Zprávy

27.03.2020

Doporučení pro používání ochranných roušek

Při použití ochranné roušky dbejte následujících doporučení. Nosíte-li roušku, zásadní je správné nasazení a sejmutí roušky včetně odhození do odpadu. Opatrně si nasazujte roušku, ujistěte se, že zakrývá ústa a nos a pevně ji uvažte tak, aby byla minimalizována mezera mezi tváří a rouškou. Přední části roušky se během nasazování a snímání nedotýkejte. Při snímání roušky použijte následující postup: nedotýkejte se přední části roušky, uvolněte ji vzadu za šňůry či gumičky a sejměte ji. Po sundání roušky, nebo kdykoli jste se se dotkli přední části, umyjte si ruce mýdlem a desinfekcí. Nahraďte roušku, když je vlhká, novou čistou suchou rouškou. Nepoužívejte opakovaně roušky, které jsou určeny k jednorázovému použití. Vyhoďte roušku do odpadu ihned po použití. MUDr M.Brestak, Ph.D.

Detail Zprávy

26.03.2020

První potvrzený případ v obci

Vážení spoluobčané, Od dnešního rána máme první potvrzený případ Koronaviru v obci. Není důvod k panice, pacient se nakazil v Praze, v Semicích neměl žádný kontakt a nikdo další zatím není v karanténě. Prosím Vás o dodržování již nastavených pravidel: omezit vycházení jen na nejnutnější záležitosti, neshlukovat se, nosit roušku na veřejnosti. To je nejlepší způsob, jak se ochránit. Většina z Vás tato pravidla dodržuje a za to Vám děkuji. Zároveň Vás prosím o solidaritu a soucit s nemocným člověkem. Nesuďte ho prosím, může se to stát každému z nás. Děkuji za pochopení a přeji pevné zdraví. Tomáš Čížek starosta obce

Detail Hlášení místního rozhlasu

24.03.2020

Narození Barbory Havránkové

Vážení občané, s radostí přicházím s pozitivní zprávou. Dnes ve 4:35 se paní Kateřině Havránkové a panu Jaroslavovi Havránkovi narodila dcera Barborka. Váží 2kg 980g a měří 49cm, všem aktérům porodu přejeme hodně zdraví, rodičům gratulujeme a děkujeme za dobrou práci.

Detail Hlášení místního rozhlasu

24.03.2020

Tleská celé Česko

Poděkování v rámci akce Tleská celé Česko

Detail Hlášení místního rozhlasu

23.03.2020

ČESKÁ POŠTA - doručování důchodů, doporučené zásilky, otevírací doba pro seniory - přijatá opatření

Informace ohledně doručování důchodů Českou poštou.

Detail Zprávy

21.03.2020

Koronavirus 2020-03-21

Vážení spoluobčané, již několik dní platí vládou vyhlášený nouzový stav a s tím spojený zákaz vycházení bez pomůcek zakrývajících nos a ústa. Zároveň také platí, že se má vycházet pouze v nutných případech jako je cesta do zaměstnání, na nákupy potravin nebo pro zajištění pomoci potřebným. Nemáme se zbytečně zdržovat na veřejných prostranstvích a shlukovat se ve větších skupinách. Přes všechna upozornění a varování stále někteří tyto zákazy porušují, nenosí ochranné roušky a zdržují se bezdůvodně ve veřejném prostoru. Uvědomme si, že porušováním vyhlášených nařízení ohrožujeme nejen sami sebe, ale i ostatní. Zatím v obci nemáme žádný případ nákazy a já vás tímto prosím, abychom se všichni dodržováním nastavených pravidel zasadili o to, aby to tak zůstalo i nadále. Děkuji za pochopení a pomoc. Přeji vám všem hodně zdraví.

Detail Hlášení místního rozhlasu

19.03.2020

Aktivity v přírodě v této době

stručné informace zejména k rybaření, myslivosti a včelařství.

Detail Zprávy