Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Aktuální počasí

Počasí dnes:

20. 6. 2019

bo

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 26 až 30°C. Noční teploty 16 až 12°C.

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 1
DNES: 129
TÝDEN: 915
CELKEM: 203994

Odkazy

znak mikroregionu Polabílogo czech pointlogo středočeský kraj

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Běh Semicemi 2017

Typ: ostatní
47. ročník

Běh Semicemi – 47.ročník

 

V sobotu 29. dubna se v naší obci uskutečnil již 47. ročník tradičního Běhu  Semicemi. Tento závod má velkou tradici a je mezi závodníky velmi oblíben.  Pořadatelem je  Obec  Semice se Základní školou Semice, spolupracovaly a  pomáhaly také místní organizace (AFK Sokol Semice, SDH Semice, klub seniorek…)  Každoročně se k nám sjíždějí závodníci různých  atletických  oddílů z celé republiky a také ti, co si rádi zaběhají jen pro radost a upevnění zdraví. Závod se těší velké oblibě a dělá naší obci obrovskou reklamu.

 

Zájem o běhání všeobecně stále roste a stejně tak stoupá i  počet účastníků našeho běhu. V mládežnických kategoriích startovalo celkem 145 závodníků. Do hlavního závodu na 10 000 metrů nastoupilo celkem 114 běžců (83 mužů a 31 žen). Pozoruhodná byla účast domácích závodníků, kterých bylo téměř dvacet. Novinkou bylo rozdělení ženské kategorie ze dvou skupin na čtyři. Mladí sportovci běhali běhy podle věku od 50 metrů až po 2 km.

 

Závody probíhaly podle plánu, děti dostaly balíček se sladkostmi již za samotnou  účast a první tři v každé kategorii  pak ještě sladkou medaili a čokoládu. Dospělí  byli oceněni obdobně, jen čokoládu vystřídaly dárkové balíčky. Měli jsme štěstí i na počasí,       na závody se umoudřilo a vysvitlo i sluníčko. Běžci tak měli podmínky téměř ideální.

 

Závody se povedly na výbornou. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem, kteří tento závod finančně podpořili. Zvláštní poděkování si zaslouží také ti, co pomohli s přípravou a organizací závodu. Takových dobrovolníků bylo mnoho, obětovali svůj volný čas pro hladký a úspěšný průběh závodu. Je dobře, že zájem veřejnosti o tento závod stoupá. Je to nejen díky dobré organizaci, ale také kvalitním zázemí s možností využití kabin se sociálním zařízením k převlečení a osprchování  a velmi kvalitními službami v oblasti občerstvení.

 

                Tak tedy nashledanou v sobotu 28.4.2018 při 48. ročníku!

 

 

                                                                                                                                                                  Pavel Jareš

 

 

Výsledková listina

 

 

 


Příloha

Vytvořeno: 29. 5. 2017
Poslední aktualizace: 29. 5. 2017 14:52
Autor: Správce Webu