19. 3. 2024

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 6 až 10°C. Noční teploty 2 až -2°C.

Výročí 650 let obce

V roce 2002 uplynulo 650 let od založení naší obce. První písemné záznamy o osídlení našeho prostoru jsou z roku 1352. Na místě nynějšího kostela je uváděn původní kostelík, kolem něhož si zakládali své příbytky a domovy první obyvatelé.

Toto významné výročí nás proto vede k tomu, abychom si společně připomněli historii vzniku naší obce. Chceme tak vzdát hold těm, kteří v dávné i blízké minulosti se podíleli na tvorbě hodnot a celkového prostředí, ve kterém dnes žijeme. Vždyť každý z nás, pokud se podívá kolem sebe, vidí věci, které pro nás naši předkové vytvořili.

obecNechtěli jsme proto výročí oslavit jen nějakou jednorázovou akcí, ale rozhodli jsme se život a práci našich předků Vám přiblížit tak, jak ji zachytili a zapsali semičtí kronikáři, převážně z řad učitelů. S výčtem vzpomínek, informací a událostí z jednotlivých období a činností našich obyvatel jsme občany seznámili formou Semického zpravodaje, který vyšel vždy koncem každého čtvrtletí.

Dále se v rámci tohoto výročí uskutečnily v obci tyto akce:
Běh vítězství
Staročeské máje
Školní akademie
Den koní
Vozatajské soutěže
Slavnostní zasedání obecního zastupitelstva v Sokolovně za účasti semických rodáků
Pro příznivce sportu projednalo vedení místního Sokola AFK Semice sehrání přátelského utkání v kopané s několikanásobným mistrem první ligy AC Spartou Praha. termín bude stanoven dodatečně.

Rok 2002 byl současně významný i z hlediska celospolečenského, neboť se v jeho průběhu uskutečnily volby a to ve dnech 14. a 15. června do Poslanecké sněmovny Parlamentu, ve dnech 25. a 26. října do Senátu Parlamentu a 1. a 2. listopadu do zastupitelstev obcí.

František Novotný
starosta obce