Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Munipolis

Munipolis

Aktuální počasí

Počasí dnes:

19. 6. 2024

bo

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 26 až 30°C. Noční teploty 17 až 13°C.

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:1
DNES:119
TÝDEN:375
CELKEM:603616

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Dotazy a odpovědi

Pokud chcete položit nový dotaz na náš úřad, vyplňte následující formulář. Vyhrazujeme si právo neodpovídat na vulgární, rasistické, urážlivé či jinak nevhodné dotazy. Děkujeme za pochopení.

Stránka

  • 1

Milan Husák: dobrý den, můj dotaz je směrován na nově vybudované informační vývěsky. Poslední dobou se množí na konstrukci vývěsek lepení komerčních letáků a plakátů. K tomuto účelu je sice nehezká, ale přeci jen funkční plakátovací samostatná plocha. Zajímalo by mne, jak se k tomuto staví OÚ. Pokud záporně, tak jaké zřídí opatření, aby se vylepování plakátů na novou konstrukci nevylepovalo. Pokud kladně, zajímá mne, zda se budou muset uživatelé vývěsek do budoucna smířit s tím, že upravené vývěsky budou mizet v záplavě přelepovaných plakátů, inzerátů a zda nebude hrozit i přelepování prosklených částí konstrukce. Děkuji za vysvětlení. M.H.

Na váš dotaz odpovídáme:
V obci slouží několik míst pro informování občanů.
Ve středu obce funguje nová konstrukce (zastřešená s prosklenými okny), která slouží v současnosti základní škole, dále je tu část jako společenská rubrika ( oznámení o úmrtí našich spoluobčanů) a dále se svolením OÚ zde mohou vyvěšovat své informace jiné subjekty. Na boční strany ať vnější či vnitřní se nic nevyvěšuje. Tedy nemá, protože si toto místo mnozí lidé vysvětlují po svém a vylepují sem své plakáty. Průběžně je odstraňujeme,ale není v moci pracovníků obecního úřadu to zajišťovat nepřetržitě. Připravovaným momentálním řešením bude cedulka o zákazu na tato místa cokoli vylepovat.
Pro ostatní funguje nedaleko (u strouhy) další vývěsní místo, sem si mohou své plakáty lidé umístit. I tato vývěsková tabule je v obci potřebná, neboť pak by se mohlo stát, že budou brzy polepeny všechny sloupy veřejného osvětlení či stromy v obci. Je nutné pouze dohlédnout na to, aby se plakáty nehromadily ve velkých vrstvách a v okolí byl pořádek.
Dále je pak mohou lidé také umístit např.u obchodníků v obci, pokud se s nimi dohodnou.
Touto záležitostí (vývěsní místa v obci) se obecní zastupitelstvo zaobírá, i když právě „není na pořadu dne“.

Miroslava Součková, 24.04.2015
Milan Husák: Je škoda, že když vložím dotaz na oficiální web obce (není soukromého rázu, ale týká se obce), tak tento není zveřejněn spolu s odpovědí. Možná by se rubrika měla jmenovat "Vybrané" dotazy a odpovědi. Copak se lidé místní ale i přespolní nemohou dozvědět o dění, případně o tom co mají lidé na srdci a jak s tím úřad naloží? Zřejmě nee. Možná se můj dotaz zdál malicherný (problematika jak jsem si všiml byla odstraněna - nevím ale zda na popud OÚ, nebo někoho jiného), ale vím, že celý život se skládá z malicherností, které přímo nebo nepřímo ovlivňují naše životy. Možná že správce webu má obavu, aby se dotazy - tedy ty četné dotazy, kterých chodí od občanů touto cestou, vůbec do této rubriky vešly. No, nebo také OÚ vyhovuje, když se "nic" nebude dít a když lidé budou chodit s klapkami na očích, jako za posledních několik desetiletí.

Dobrý den, pane Husáku. Váš dotaz bude zveřejněn právě až spolu s odpovědí. Přesně jak píšete. To, že se dotaz neobjevil na stránkách znamená, že ještě nebyl zodpovězen. Systém je takto nastaven. Ještě pro úplnost dodám, že systém nenahrazuje právo na poskytnutí informace ( č. 106/1999 Sb) a může se tedy stát, že některý dotaz zůstane takto veřejně nezodpovězen. Doposud k tomu však nedošlo. 

Martin Košnář, 13.07.2011
Jarmila Šímová: Dobrý den, v jaké fázi je momentálně příprava výstavby vodovodu? Děkuji.

Dotaz byl předložen dne 15.6.2011 v 17:18 hod. na obecní úřad panu starostovi k zodpovězení.

Martin Košnář, 28.06.2011
Jarmila Šímová: Dobrý den, jsou nějaké nové informace, např.prostřednictvím Mikroregionu Polabí, ohledně plánované paroplynové elektrárny v katastru obce Mochov? Děkuji.

Dotaz byl předložen dne 15.6.2011 v 17:18 hod. na obecní úřad panu starostovi k zodpovězení.

Martin Košnář, 28.06.2011
Milan Husák: mám dotaz. Našel jsem velice zajímavý web , o kterém simyslím, že by mohl mít odkaz i na stránkách naší obce, protože se to týká všeobecné informovanosti i lidského vědomí obecně. http://vlast.cz/symboly-ceske-republiky/ jsem přesvědčen, že tyto informace budou přínosem nejen obyvatelům Semic, ale i náhodným návštěvníkům Semického webu.

Dobrý den, děkuji Vám za zaslání odkazu. Odkaz jsem vložil do příspěvku o obecním znaku spolu s dalšími, které souvisejí s tématikou.

Martin Košnář, 24.06.2011

Stránka

  • 1